Fasády

Zateplování fasády

K zateplování fasád rodinných domů, používáme vždy certifikované zateplovací systémy ETI6S. Z hlediska použitého tepelně izolačního materiálu provádíme dva typy zateplení fasád.

Zateplovací systémy s EPS polystyrenem

Kontaktní zateplovací systémy s tepelným izolantem ve formě fasádního polystyrenu EPS F, nebo polystyrenu nové generace s přídavkem grafitu (šedý polystyren) se zvýšeným tepelným odporem o cca 20% jsou nejrozšířenější pro zateplení rodinných domů, ale i ostatní výstavbu. Vyznačují se relativně nízkými pořizovacími náklady s vysokými užitnými vlastnostmi. Povrchově se upravují akrylátovými nebo silikonovými tenkovrstvými probarvenými omítkami různé zrnitosti, v široké škále odstínů dle přání zákazníka.

Zateplovací systémy s Minerální vatou

Vzhledem k dobré difúzní otevřenosti, která umožňuje "prostup vlhkosti" je zateplovací systém s minerální vatou vhodný zejména k zateplení starších domů, kde jsou problémy se zvýšenou vlhkostí obvodového zdiva, díky porušené nebo chybějící izolaci proti zemní vlhkosti. Tepelný izolant z minerální vaty se také používá při zateplení zdí vyšších budov z důvodu požárně bezpečnostního řešení. Povrchově se upravují silikátovými nebo silikonovými tenkovrstvými probarvenými omítkami. Omítky jsou dodávány v různé zrnitosti a široké škále odstínů dle přání zákazníka.
ZATEPLENÁ FASÁDA - ZNAČNÉ ÚSPORY A NEJEN TO...

Zateplování domů je v dnešní době kdy náklady za energie tvoří nemalé výdaje z našich peněženek velice dobrou investicí s krátkou dobou návratnosti. Jeho důsledky cítíme okamžitě a nejde přitom jen o finanční úspory.

Snížíte náklady na vytápění, spotřeba tepelné energie se za rok u běžných domů pohybuje okolo 120 kWh/m2, u nízkoenergetických zateplených domů 50 kWh/m2. Zateplením domu jste tak schopni průměrně ušetřit až 50 % energie, kterou spotřebujete na vytápění v současné době.

Bydlíte zdravěji, díky zateplení rodinného domu se totiž snižuje riziko vzniku tepelných mostů a kondenzace vodních par na chladných místech stěn. Při zateplení domu a správném větrání nemají plísně žádnou šanci. Naopak se zvýší tepelná pohoda v obytných prostorách a zlepší vnitřní mikroklima.

Chráníte životní prostředí, zateplení domu má za následek nižší spotřebu energie nejen na vytápění, ale i na případný provoz klimatizace v létě. Zateplování domů značně přispívá ke snížení škodlivých emisí v přírodě.

Zhodnotíte dům, mimo nižších provozních nákladů zateplení domu zajistí obecně lepší užitné vlastnosti. Zvýšíte odolnost konstrukce budovy proti povětrnostním vlivům a eliminujete negativní vliv teplotních změn na konstrukci domu. Hezký vzhled je pak další nezanedbatelnou přidanou hodnotou zateplení domu.

Zdarma poskytnutá telefonická konzultace, prodiskutování konkrétních technických nejasností se zákazníkem přímo na stavbě, zaměření a vypracování položkové cenové kalkulace je pro nás naprostou samozřejmostí.

Opravy fasád

Mezi nejčastější závad fasád patří poškozená štuková či jádrová omítka a zkorodované plechy, je vhodné k opravě fasády přistoupit co nejdříve.
Nátěry a opravy fasád
  • návrh barevného řešení a vytvoření vzorku na fasádě
  • zajištění záboru komunikace včetně veškerých podkladů
  • vhodnou fasádní barvu doporučíme dle stávajícího povrchu fasády
  • umytí fasády tlakovou vodou-v této fázi je fasáda zbavena všech mastnot a nečistot.
  • umytím se zlepší přilnavost fasádních barev
  • zednické opravy a štukování - před samotným nátěrem fasády jsou provedeny zednické opravy fasády dle poškození podkladu
  • nátěr penetrací - pnetrační nátěr fasádu zpevňuje a sjednocuje nasákavost
  • dva nátěry barvou dle vzorníku
  • opravy fasád
Prohledněte si fotogalerii fasád..
Domluvte si posouzení technického stavu Vaší fasády
Nechte si od nás zpracovat nezávislou cenovou nabídku.